Tauragės „Versmės“ gimnazija

ADRESAS: J.Tumo-Vaižganto g. 10, 72261 Tauragė

Patyčių dėžutė

 

Erasmus+ projektas KA1

Erasmus+ projektas KA2

 

ERASMUS+ KA2 projektas „MOVE“

Pirmas susitikimas
(Porto, Portugalija).

Antras susitikimas
(Paryžius (Asnieres), Prancūzija).

Trečias susitikimas
(Tauragė, Lietuva).

Ketvirtas susitikimas
(Hamburgas, Vokietija).

Penktas susitikimas
(Milanas (Rho), Italija).

Šeštas susitikimas
(Salamina, Graikija).

Lankomumas

•Turinio peržiūrėjimai• : 4125931

BŪSIMŲJŲ GIMNAZISTŲ DĖMESIUI!.


Nuo birželio 26 d. kviečiame individualiai atvykti ir pasirašyti sutartis. Būtina turėti 8 klasės baigimo pažymėjimą ir mokinio asmens dokumentą.
Sutarčių pasirašymo laikas: 9.00 – 16.00 val.
Direktorė

Renkuosi TB

Aš rinkausi, rinkis ir Tu!

argaiv1774

Viktorija Kenstavičiūtė, TB I laidos diplomantė

Buvau viena iš mūsų gimnazijos abiturienčių, kuri 2015 m. baigė Tarptautinio Bakalaureato (TB) Diplomo programą. Šiuo metu studijuoju mediciną LSMU ir tik dabar įvertinu, jog TB programa man labai padėjo įgyti naudingų žinių ir įgūdžių, būtinų mokantis universitete.

Kas galėtų padėti apsispręsti?

 

Sudėti visus potyrius, atsiminimus ir patarimus į vieną straipsnį nėra lengva, nes per dvejus metus išgyventa tiek, kiek kartais mokiniai per 12 mokyklos metų nepatiria. Visų pirma, prieš pasirenkant TB yra svarbu įvertinti save ir žinoti, ko siekiame eidami į šią programą. Kitu atveju šis pasirinkimas taptų sunkiu ir daug jėgų pareikalaujančiu keliu į nesėkmę. Asmeniškai aš programą pasirinkau kaip iššūkį, savo jėgų išbandymą, patrauklią naujovę, o svarbiausia perspektyvią galimybę, siekiant savo gyvenimo tikslų. Tačiau dabar žinau, jog eidama į TB klasę nė pusės neįvertinau, kas manęs laukia ir kokiu žmogumi tapsiu. Nė nenutuokiau, kaip pasikeis mano gyvenimas per šiuos trumpus dvejus metus.

Pirmasis pusmetis yra pats sunkiausias, bet ir pats svarbiausias periodas. Tai yra laikotarpis, kai reikia suprasti mokymosi ypatumus ir įsisąmoninti tai, kad privalai keisti savo mokymosi įpročius. Greitai paaiškėjo, kad mokymosi būdas, taikytas 10 metų iki TB, yra netinkamas šioje programoje. Taip, mes irgi turime kontrolinius darbus ar namų darbus, bet siekiant gerų rezultatų reikia pakeisti požiūrį į patį mokslą, savo – mokinio – pareigas. Taigi, kuo greičiau viską suprasi, tuo greičiau galėsi įvertinti, ar sėdi savo rogėse. Neslėpsiu, pradžia buvo labai bauginanti ir buvau viena iš pirmųjų, kuri svarstė atsisakyti TB programos. Labai džiaugiuosi ir esu dėkinga, jog mokyklos administracija ir patys mokytojai buvo geranoriški. Jie paliko visišką pasirinkimo laisvę, nejutau iš jų jokio spaudimo. Atvirkščiai, diskutuodama ir konsultuodamasi su mokytojais suvokiau, kuris kelias geriausias siekiant tikslo. Tačiau mūsų pačių bei mūsų tėvų abejonė ir nežinomybė šiuos dvejus metus lydėjo kasdien. Tad kiekvieną būsimą mokinį norėčiau perspėti, jog rinkdamiesi TB Jūs priimate vieną iš pirmųjų sunkiausių iššūkių savo gyvenime. Jums prireiks didelio ryžto, būti žingeidžiu, imliu bei nešališku žmogumi norint pasiimti viską, ką pasiūlys ši programa.

 

Mokymosi patirtis ir kaip visa tai atsiliepia dabar

Asmeniškai man visas mokymosi procesas palengvėjo, kai suvokiau, jog geriausius rezultatus pasieksiu aiškiai planuodama laiką ir iš anksto žinodama, ką reikia mokėti. Labai svarbu pirmiausia detaliai susipažinti su būsimų pamokų planu. Visa išsami kurso programa yra lengvai pateikiama „Studijų gide“ (ang. Study guide), kuriame yra tiksliai nurodyta, kiek mokinys turi žinoti konkrečia tema, ko yra tikimasi iš jo bei kokiais pavyzdžiais yra pravartu remtis, norint svariai argumentuoti. Taip pat šiame gide mokinys iš anksto gali rasti programos sudarytojų patarimų, kurie pravers atsiskaitymams bei egzaminams. Universitete tempas irgi panašus, tad šiuo mokymosi metodu naudojuosi kasdien studijuodama mediciną. Prieš naujo ciklo pradžią taip pat gauname detalų mokymosi planą, tad nuo pirmos dienos manęs nebegąsdina mokymosi krūvis, nes iš anksto žinau, kaip turiu susiplanuoti ateinančio mėnesio laiką. Studijų metų pradžioje buvo linksma, net kiek juokinga išgirsti, jog per pusę metų man teks su dar penkiais žmonėmis grupelėje parašyti kursinį darbą, kurio apimtis gali siekti tik 15 psl. Tuomet iš karto prisiminiau savo fizikos mokslinį aprašą, kurį parašiau per savaitgalį ir vos sugebėjau sutalpinti į 15 puslapių mokslinės analizės reikalaujamą formatą. Tačiau neverta iš anksto baimintis, nes šiuos įgūdžius jūs iki pirmojo bandomojo egzamino išlavinsite. Bet pravartu iš anksto žinoti, jog TB programoje rašyti, mąstyti ir samprotauti reikia greitai ir daug. Per 1,5 val. parašyti 700 žodžių esė ar analizuoti pirmą kartą pamatytus modernios prozos tekstus net nepasiruošus tapo mūsų kasdienybe. Tai ir vėl pasitarnavo universitete, nes mano ranka nevargsta konspektuodama, pastebėjau, kad paskaitoje gautą medžiagą priimu ir gilinuosi kitaip nei daugelis studentų, nes suvokiu, kad padeklamuotas konspektas neturės ilgalaikės naudos. Taigi, per šiuos dvejus metus man pavyko susikurti savo mokymosi metodiką, kuri, paaiškėjo, yra kur kas artimesnė studentui nei moksleiviui.

Kadangi buvome pirmoji laida, todėl kartu su mokytojais ieškojome geriausios mokymosi metodikos, adaptuojantis prie naujos programos. Tačiau jau po kurio laiko išmokome pirmąją gyvenimo pamoką, kad iš mokytojų nebegausime konkrečių atsakymų, kuriuos galėtume perrašyti atsiskaitymo metu. Kaip ir universitete bei gyvenime, taip ir TB nebėra tik vieno teisingo atsakymo į iškylančius klausimus. Visos galimybės yra teisingos, kai sugebi pagrįsti, tad nebelieka blogo atsakymo, o yra tik per silpnas ar netinkamas argumentas. Dėl šios priežasties mes dažnai būdavome priversti ieškoti kito alternatyvaus paaiškinimo. Neretai tekdavo pačiai asmeniškai ieškoti atsakymo, galbūt net ir tinkamesnio pavyzdžio siekiant suvokti teoriją ar situaciją. O tai nebuvo problema, nes, kaip mes buvome įpratę sakyti, pasaulyje yra kur kas daugiau TB mokinių nei mūsų nacionalinėje programoje, tad panaršę internete, o ypač Youtube erdvėje ar studentų forumuose galėjome rasti virtualių chemijos ir matematikos pamokų. Esu labai dėkinga mokytojams, kurie neskaičiuodami savo laiko praleido daugybę valandų, ieškodami papildomos medžiagos pamokoms mokslinėse publikacijose ir net tuose pačiuose lietuviškuose vadovėliuose, siekė sukurti geriausias mokymosi sąlygas. Norisi pasidžiaugti ir tuo, kad mokykla labai tikėjo šia programa, stengėsi įnešti kuo daugiau naujovių į mokymosi aplinką. Programa ir patys mokytojai mus skatino atrasti naujų atsiskaitymo formų, kurių metu kiekvienas gali atrasti save naujai ir išmokti prisitaikyti prie vis kitokio pobūdžio užduoties. Turėjome visišką laisvę atskleisti save rašto darbuose. Nepatiko skaityto bestselerio pabaiga? Tad pakeisk ir šokiruok vertintojus, o kartu užsidirbk papildomus 20% prie savo galutinio anglų kalbos balo. O galbūt susidomėjai, dėl kokios priežasties dainos patenka į visų laikų TOP‘us? Tai gali išanalizuoti matematiškai ir vėlgi iš anksto gauti papildomus balus prie egzamino bendro balo. Taigi, per šiuos metus darėme daugybę įvairaus pobūdžio kūrybinių darbų: dirbome su grafiniais skaičiuotuvais, bendradarbiavome projektiniuose moksliniuose darbuose su kitų mokyklų moksleiviais ir t. t.

 

Ko dar reikia geram Tarptautinio Bakalaureato moksleiviui?

Svarbu žinoti iš anksto tai, kad TB mokinys privalo tobulėti visapusiškai, nes čia nėra specializuoto pasirinkimo. Neužtenka puikiai ir taisyklingai kalbėti angliškai ar skirti visą dėmesį tik aukštesniojo lygio pasirinktiems dalykams. Toks požiūris TB gali tapti lemiamas. Nesvarbu, kurį lygį būsi pasirinkęs, privalėsi gerai spręsti matematikos užduotis, analizuoti įvairių žanrų ir epochų kūrinius, nuolat kalbėti ir diskutuoti angliškai, įžvelgti ryšius tarp mokytojo išdėstytos teorijos ir realaus jo pateikto pavyzdžio. Iš TB mokinio nėra reikalaujama kapstytis faktų ir teoremų bei istorinių įvykių gausybėje, ieškant vieno teisingo atsakymo. Mokinys neprivalo siekti viską išmokti, bet iš jo yra tikimasi, kad jis gebės suvokti ir įžvelgti svarbiausias, galbūt kartais ne visų pastebimas detales. Tad pamokų metu yra siekiama sužinoti tiek, kad galėtum žinias pritaikyti visur, kur jų prireiks. Visa sistema yra orientuota į paruošimą visuomeniško piliečio, kuris sugeba kritiškai įvertinti aktualias visuomenės problemas bei įvykius, būti objektyviu, nešališku žmogumi, kuris yra tinkamiausias žmogus šiuolaikiniam pasauliui.

Atrask save!

Manai, kad mokykla – tai tik mokymosi įstaiga? Tik ne tada, kai mokaisi TB ir renki CAS valandas. Vienas iš šios programos reikalavimų ir man padėjo išsilaisvinti iš mane varžančio kiauto. Išmokau ir dar vieną pamoką, kad kuo daugiau veiklos turiu, tuo daugiau galiu nuveikti. Per šiuos metus radau laiko mokslui, sportui, savanorystei bei kūrybinei veiklai. Pasirodo, reikėjo tik atkreipti dėmesį į vykstančius renginius ir juose dalyvauti. Be to, mažame mieste kur kas lengviau tapau Tauragės ligoninės ir Raudonojo kryžiaus draugijos Tauragės skyriaus savanore. Taip, turiu prisipažinti, kad kai sužinojau apie privalomą CAS veiklą, nemažai nuogąstavau, nes abejojau dėl savęs. Tačiau CAS niekuomet negali tapti stabdžiu, renkantis TB programą. Veikiau priešingai, tai bendruomeniškumo, aktyvumo ir drąsos šaltinis. CAS veiklos pasiekimais drąsiai dalinausi savo motyvaciniame laiške (jie užėmė daugiau nei pusę laiško), kurį siunčiau į Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų universitetus. Tikiu, kad prieš trejus metus net nebūčiau patikėjusi, kad tapsiu LSMU medicinos studentų seniūne, aktyviai įsiliesiu į bendruomenės veiklą ir nematysiu ribų naujų veiklų realizacijai.

Per dvejus metus mokiniai yra paruošiami drąsiai ir motyvuotai žengti aukštesnio išsilavinimo link. Aš galiu užtikrinti, kad kiekvienas TB mokinys savo gyvenimo aprašyme gali pasigirti, jog turi puikių įgūdžių rašyti kritinius, mokslinius ir net analitinius rašto darbus, sugeba tvirtai ginti savo nuomonę ir išreikšti savo poziciją. Be visų šių akademinių pasiekimų, mokinys tampa itin žingeidžiu žmogumi, nebijančiu iššūkių ir gebančiu įveikti jam iškilusius netikėtumus, problemas. Jis gali drąsiai diskutuoti visuomenei nepriimtinomis ar garsiai nediskutuotinomis temomis, argumentuoti savo teiginius bei kelti tinkamus klausimus.

 

Esu labai laiminga ir besididžiuojanti savimi, kad būdama 16 metų paauglė drąsiai stojau prieš visas savo baimes ir abejones, tvirtai tikėdama savo svajonėmis pasirinkau Tarptautinio Bakalaureato programą.

Taip, TB yra iššūkis ne kiekvienam. Bet jeigu ieškai naujų alternatyvų, kurios galėtų Tau padėti siekti užsibrėžtų tikslų, nebeabejok ir rinkis TB!

 

Paieška

Nuotolinis mokymas

•Reklaminis skydelis•

Mūsų partneriai

•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•
•Reklaminis skydelis•

Vertimas

Video filmukai