Tauragės „Versmės“ gimnazija

ADRESAS: J.Tumo-Vaižganto g. 10, 72261 Tauragė

Patyčių dėžutė

 

Erasmus+ projektas KA1

 

ERASMUS+ KA1 projektas
BESIMOKANTI MOKYKLA — SĖKMINGA MOKYKLA

Projekto aprašymas.

Projekto veiklos ir dalyviai.

Pirmas mobilumas. Istorijos mokytojų kursai Italijoje.

Erasmus+ projektas KA2

 

ERASMUS+ KA2 projektas „MOVE“

Pirmas susitikimas
(Porto, Portugalija).

Antras susitikimas
(Paryžius (Asnieres), Prancūzija).

Trečias susitikimas
(Tauragė, Lietuva).

Ketvirtas susitikimas
(Hamburgas, Vokietija).

Penktas susitikimas
(Milanas (Rho), Italija).

Šeštas susitikimas
(Salamina, Graikija).

Geri darbai Lietuvai!

Lankomumas

Turinio peržiūrėjimai : 2137634

DĖMESIO!


BIRŽELIO 21 D. NUO 11.00 IKI 14.00 VAL. KVIEČIAME UŽSUKTI Į GIMNAZIJĄ IR UŽSISAKYTI MOKYKLINĘ UNIFORMĄ. IŠANKSTINIS MOKĖJIMAS (IKI 20 EURŲ)
GIMNAZIJOS SKELBIMŲ LENTOJE RASITE PIRMŲ KLASIŲ MOKINIŲ SĄRAŠUS.

MOKYMO(SI) SUTARTYS PASIRAŠOMOS NUO BIRŽELIO 13 DIENOS DARBO VALANDOMIS (8.00 – 12.00 VAL. IR NUO 13.00 VAL. IKI 17.00 VAL.).
STOJANTIEJI Į KITAS GIMNAZIJOS KLASES DOKUMENTUS PATEIKIA IKI RUGPJŪČIO 31 D. (PRAŠYMĄ IR IŠSILAVINIMO PAŽYMĖJIMĄ).

DIREKTORĖ

Etno pynė

Integruoto projekto ,, ETNO PYNĖ LIETUVAI“ pristatymas

argaiv1318

Inesa Altaravičienė, muzikos mokytoja

 Gegužės 30-osios popietę į gimnaziją sugužėjo nemažas būrys svečių. O rinkosi jie į integruoto projekto ,,Etno pynė Lietuvai“ koncertą-pristatymą. ,,Versmės“ gimnazistai, dalyvaudami projekte, mokėsi liaudies dainų, gamino tautinius aksesuarus, piešė liaudiškus motyvus.

Renginio akimirka

Direktorė Dalia Pukelienė, tardama sveikinimo žodį, džiaugėsi svečių gausa bei jų amžiaus įvairove. Įteiktos padėkos svečių mokytojoms: Linai Šatkuvienei, Gitanai Venckaitienei, Jovitai Straukienei, bei mokiniams talkinusioms ,,Versmės“ gimnazijos mokytojoms: Gitanai, Jolitai, Inesai ir Rasai.

Renginio vedėjai, Kamilė Klėtkutė ir Julius Bučinskas, pristatydami pasirodymų numerius, papasakojo, kad LIAUDIES KULTŪROJE NĖRA AMŽIAUS RIBŲ. Kad kartu nuo seno dainuodavo, šokdavo visi, kas pajėgdavo: ir maži vaikai, ir suaugę, ir senoliai. Spėjama, kad šokama ir dainuojama buvo dar akmens amžiaus laikais. Kad daina – viena iš labai senų kūrinių meno istorijoje. Liaudies dainose atsispindėdavo žmonių gyvenimas, kultūra, jausmai. Dėl to dainos skirstomos į tokias temines grupes, kaip vaikų, vestuvių, darbo, kalendorinių apeigų, jaunimo-meilės dainas.

Į liaudies dainas ne visada buvo žiūrima kaip į vertybę, kažkada ji laikyta niekais. Susidomėjimas tautosaka Europoje padidėjo aštuonioliktajame amžiuje. Ją imta užrašinėti, publikuoti.

Didesnis dėmesys liaudies dainoms skirtas, kai buvo pradėta domėtis pačia lietuvių kalba, o XIX amžiuje susidomėjimas liaudies dainomis suaktyvėja. Į dainas imama žiūrėti kaip į esminę tautos dvasinio turto dalį.

Bet svarbiausias liaudies dainų bruožas – lyrizmas, tai yra gilus jausmų išsakymas, reiškimas, švelnumas, nuoširdumas, tikras natūralumas, jų nevaržomas paprastumas.

Taigi, liaudies kūryba – tai neišsenkanti mūsų tautos dvasia, sukaupta per šimtmečius išmintis, požiūris į įvairius gyvenimo reiškinius.

Padėkoję visiems susirinkusiems, linkėdami toliau saugoti tautos paveldą, jį puoselėti, šokti ir dainuoti, atsisveikinome iki kitų kartų.

 

Paieška

Vertimas

Video filmukai

Mūsų partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis