Tauragės „Versmės“ gimnazija

ADRESAS: J.Tumo-Vaižganto g. 10, 72261 Tauragė

Patyčių dėžutė

 

Erasmus+ projektas KA1

 

ERASMUS+ KA1 projektas
BESIMOKANTI MOKYKLA — SĖKMINGA MOKYKLA

Projekto aprašymas.

Projekto veiklos ir dalyviai.

Pirmas mobilumas. Istorijos mokytojų kursai Italijoje.

Erasmus+ projektas KA2

 

ERASMUS+ KA2 projektas „MOVE“

Pirmas susitikimas
(Porto, Portugalija).

Antras susitikimas
(Paryžius (Asnieres), Prancūzija).

Trečias susitikimas
(Tauragė, Lietuva).

Ketvirtas susitikimas
(Hamburgas, Vokietija).

Penktas susitikimas
(Milanas (Rho), Italija).

Šeštas susitikimas
(Salamina, Graikija).

Geri darbai Lietuvai!

Lankomumas

Turinio peržiūrėjimai : 2137610

DĖMESIO!


BIRŽELIO 21 D. NUO 11.00 IKI 14.00 VAL. KVIEČIAME UŽSUKTI Į GIMNAZIJĄ IR UŽSISAKYTI MOKYKLINĘ UNIFORMĄ. IŠANKSTINIS MOKĖJIMAS (IKI 20 EURŲ)
GIMNAZIJOS SKELBIMŲ LENTOJE RASITE PIRMŲ KLASIŲ MOKINIŲ SĄRAŠUS.

MOKYMO(SI) SUTARTYS PASIRAŠOMOS NUO BIRŽELIO 13 DIENOS DARBO VALANDOMIS (8.00 – 12.00 VAL. IR NUO 13.00 VAL. IKI 17.00 VAL.).
STOJANTIEJI Į KITAS GIMNAZIJOS KLASES DOKUMENTUS PATEIKIA IKI RUGPJŪČIO 31 D. (PRAŠYMĄ IR IŠSILAVINIMO PAŽYMĖJIMĄ).

DIREKTORĖ

Sveikatos diena

Spalio 10-oji –  Pasaulinė psichikos sveikatos diena

argaiv1318

Joana Marozienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Šią dieną norima atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kaip svarbu saugoti ir stiprinti ne tik kūno, bet ir psichikos sveikatą. 

Psichikos sveikata – tai geros savijautos pojūtis. Ji leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, pozityviai vertinti ir rūpintis savimi, kitais ir aplinka, sėkmingai susidoroti su kasdienybėje patiriama įtampa, pasitaikančiais gyvenimo pokyčiais.

Visame pasaulyje žmonės turi psichikos ir elgesio sutrikimų arba jiems iškyla psichologinių sunkumų. Taip atsitinka vyrams ir moterims, vaikams ir pagyvenusiems žmonėms įvairiais gyvenimo etapais. Tarp Europos šalių Lietuvoje vis dar didžiausias savižudybių skaičius, daugybė žmonių kenčia nuo alkoholio ir narkotikų priklausomybės. Didžiausia valstybės ir pasaulio bendruomenės problema yra ne keli procentai žmonių, kurie serga psichikos ligomis, o visuomenė, kurios dvasinė sveikata yra pažeista.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad efektyviausia įvairių psichikos negalavimų ankstyvoji prevencija – paprasti kasdieniai dalykai, kuriuos, deja, dažnai pamirštame, pavyzdžiui: „miegas, bendravimas, judėjimas, pomėgiams skirtas laikas, sveika mityba ir žalingų įpročių atsisakymas“.

10 patarimų, kurie padės stiprinti psichikos sveikatą:

1. Įkvėpk! Šviežias oras būtinas kiekvienai kūno ląstelei. Jis padeda sustiprinti atsparumą ligoms, mažina nuovargį ir palengvina viso organizmo darbą.

2. Judėk! Sportas išjudina ir kūną, ir nuotaiką. Net ir lengvas pasivaikščiojimas mažina streso hormonų kiekį, padeda užmiršti blogas mintis, gerina miegą.

3.Veik! Prisimink savo pomėgius ir skirk jiems laiko. Tai puikus būdas atsikvėpti nuo darbų, atrasti naujų kūrybinių galių ir bendraminčių.

4. Kalbėkis! Problemos atrodo ne tokios didelės, kai pasikalbi su kitu. Kalbantis daug lengviau rasti išeitį iš bet kokios situacijos.

5. Maitinkis sveikiau! Pilnavertis maistas gali padėti jaustis geriau, be to, suteikia fizinės ir psichinės energijos, didina darbingumą ir padeda išvengti antsvorio.

6. Išlik blaivus! Gera savijauta ir sveikata nesuderinami su alkoholio vartojimu. Alkoholis ne tik neigiamai veikia kepenis, jis žaloja kiekvieną žmogaus kūno ląstelę, skatina įvairias priklausomybes ir žlugdo asmenybę.

7.Prisimink draugus! Bendravimas nugali vienišumą. Tikra draugystė didina savivertę, stiprina ir plečia socialinius ryšius bei daro teigiamą įtaką visoms žmogaus gyvenimo sritims.

8. Išsimiegok! 8-9 valandos miego daro stebuklus. Miego metu atsistato ir „persikrauna“ visos organizmo funkcijos, kokybiškas miegas gerina darbingumą ir gyvenimo kokybę.

9. Pailsėk!

10. Prisimink draugus! Bendravimas nugali vienišumą. Tikra draugystė didina savivertę, stiprina ir plečia socialinius ryšius bei daro teigiamą įtaką visoms žmogaus gyvenimo sritims.

Jei susidūrei su sunkumais, nesutari su draugais, tėvais ar mokytojais, patiri prievartą, patyčias, jautiesi vienišas ar nori su kuo nors pasitarti, skambink nemokamu „Vaikų linijos“ telefono numeriu 116 111, rašyk laiškus, kalbėkis internetu, diskutuok su bendraamžiais.

 

Atsimink, kad jums teikiama pagalba yra

anonimiška – paskambinus ar parašius į „Vaikų liniją“, Tau nereikia prisistatyti;

konfidenciali – tai, ką papasakosi, neišeis už tarnybos ribų – tai reiškia, kad niekas kitas nesužinos, apie ką Tu kalbėjai ar parašei;

nemokama – pagalba tiek telefonu, tiek internetu yra nemokama.

 

„Vaikų linijos“ tikslas padėti Tau surasti atsakymus į klausimus, sukurti erdvę, kur tu saugiai dalintumeisi savo jausmais ir išgyvenimais. Todėl negalite tapti pokalbių ar susirašinėjimo draugai.

 

„Vaikų linijos“ konsultantai tai žmonės, specialiai mokyti teikti pagalbą telefonu ir internetu. Didžioji dalis „Vaikų linijos“ konsultantų yra savanoriai, praėję atranką ir sėkmingai pabaigę apie pusę metų trunkančius mokymus. Taigi į Tavo skambutį atsiliepęs ar į laišką atsakęs konsultantas yra pasiruošęs Tave suprasti ir padėti pasijusti geriau.

 

Jei ieškai papildomos pagalbos, nes

  • patiri smurtą mokykloje ar namuose ir nori, kad kažkas įsikištų,
  • esi neprižiūrimas,
  • stebi kaip kitas vaikas yra skriaudžiamas,
  • norėtum gauti specifinės socialinės ar teisinės informacijos,

Vaikų linijos“ konsultantas gali tavo skambutį nukreipti į kitas tarnybas, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą, kurios specialistai galės inicijuoti tolesnę pagalbą, palaikyti su Tavimi ryšį problemos sprendimo metu ar atsakyti į Tau rūpimus klausimus.

Į „Vaikų liniją“ gali kreiptis pagalbos kasdien nemokamu telefono numeriu 116 111 (nuo 11 iki 23 val.), parašyti laišką arba susisiekti pokalbiais internetu. Registruotis ar iškart prisijungti gali štai čia.

Paieška

Vertimas

Video filmukai

Mūsų partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis