Tauragės „Versmės“ gimnazija

ADRESAS: J.Tumo-Vaižganto g. 10, 72261 Tauragė

Dėmesio!


„Versmės“ gimnazijai reikalingas psichologas.
Kreiptis darbo dienomis nuo 8.00 iki 16.30 val.
Administracija

Tėvų klumpėse

I a klasė pabandė įšokti į tėvų klumpes! 

argaiv1364

Įspūdžius sudėjo į vieną pasakojimą auklėtoja Remigija

Mes, Tauragės „Versmės“ gimnazijos I a klasė, noriai įsijungėme į iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes“. Tai buvo ne tik puiki galimybė aplankyti tėvus jų darbovietėse, bet ir mokslo metų pabaigoje pabūti kartu su bendraklasiais kitokioje erdvėje, pabendrauti.

Tauragės Šilumos tinkluose


I išvyka – LR Seimas

Gabija Gudaitytė

Gegužės 11 d. vykome į ekskursiją aplankyti mūsų sostinę Vilnių. Vienas iš kelionės tikslų buvo nuvykti į Lietuvos Respublikos Seimą. Apžiūrėjome Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijas, Kovo 11-osios Akto, Prezidento, Konstitucijos ir kitas sales, iš balkono žvelgėme į Seimo posėdžių salę. Ten mus pasitiko tauragiškė Seimo narė Aušrinė Norkienė. Ji – mūsų bendraklasės Austėjos mama.

Austėja Norkutė

Kalbėti apie mamą visada labai sunku, nes niekada nebūni objektyvus. Pagalvojus, ką parašysiu, pirmiausia iškyla žodžiai geriausia, protingiausia, sumaniausia, gražiausia... Mama yra mama. Kokia ji, priklauso nuo aplinkos. Namuose – švelni patarėja, atidi visų šalia esančių poreikiams. Labai paprasta. Noriai įsijungia į namiškių žaidimus, į kulinarinius darbelius, mielai skaito knygas.

O darbe mama būna labai susikaupusi. Daug, labai daug skaito. Svarsto. Sprendžia. Daug mąsto susikurdama savo poziciją. Šiuo metu mamos priimami sprendimai svarbūs ne tik šeimai, jai pačiai, bet ir daugeliui kitų Lietuvos žmonių. Nežinau, ar mama niekada neklysta, bet norėčiau, kad neklystų. Juk ji – mano mama – pati geriausia.

 

 

II išvyka į knygų karalystę

 

Gegužės 29 d. su klase lankėmės „Pegaso“ knygyne Tauragėje, kuriam vadovauja Vakarės Steputytės mama Aušrinė Steputienė.

 

Rima Volungytė

Mums buvo įdomu pasisvečiuoti Bažnyčių gatvėje esančiame „Pegaso“ knygyne. Ten mūsų laukė Vakarės mama, kuri pristatė savo darbą. Ji papasakojo, kaip kilo mintis įkurti knygyną. Pasakojo ir tai, jog buvo pasirašyta franšizės sutartis su „Pegaso“ knygynu, kuri reguliuoja ilgalaikį bendradarbiavimą. Pasirodo, knygyne viskas sudėliota pagal nurodymus, kuriuos duoda „Pegaso“ knygynų tinklo savininkai. Baldai, spalva, vieta, kur viskas sudėta, yra nurodyta. Išgirdome ir apie konkurenciją su kitais knygynais. Vakarės mama mus padrąsino, kad, norint pradėti verslą, reikia tikėtis kuo daugiau, jog būtų motyvacijos tai daryti, reikia ryžtingumo, nebijoti suklysti. Ponia Aušrinė atviravo, kad versle yra ir blogų akimirkų, bet reikia turėti idėjų, kaip prekę parduoti ir kaip žmones sudominti. Knygynas tikrai nėra pelningiausias verslas, pirmais metais buvo nuostolių, bet nereikia išsigąsti, o reikia toliau stengtis ir dirbti. Beje, daugiausiai uždirbama gruodžio ir rugsėjo mėnesiais.

Į pašnekesį įsijungė ir knygyno darbuotojos. Jų nuomone, knygyno darbuotojo darbas tik malonumui, lengvai išgyventi iš jo nepavyktų. Jos taip pat pasakojo, jog daugiausiai knygų yra išperkama apie psichologiją, sveikatą ir kulinariją. Siekiant paįvairinti knygyno prekių sudėtį, yra prekiaujama ir įvairiais daiktais namų interjerui. Darbuotojos mus paragino sekti jų naujienas facebook‘o puslapyje „Jaukumo prieskoniai“. Buvo labai malonu bendrauti su nuoširdžia, jaunatviška Vakarės mama ir mielomis jos vadovaujamo knygyno darbuotojomis.

Manau, kad iniciatyva „Šok į tėvų klumpes“ padeda mums, mokiniams, atrasti save, suprasti, kad dabartinis mūsų darbas mokykloje labai svarbus, nes tai galimybė užsitikrinti, jog ateities svajonės gali išsipildyti.

 

III išvyka – UAB Tauragės šilumos tinklai

Jovita Beržinytė, Ignas Ruškys

Birželio 1 dieną su klase keliavome į Tauragės šilumos tinklus, kur mus maloniai pasitiko įmonės darbuotojas Audrius. Apsilankyti mus pakvietė Finansų ir administravimo tarnybos vadovė A. Steputienė, mūsų bendraklasės Vakarės mama. Daugelis iš mūsų savo namus šildome Šilumos tinklų tiekiama šiluma. Pagrindinė įmonės veikla ir yra šilumos gamyba ir tiekimas. Bendrovė taip pat tiekia šilumos punktų, pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros paslaugas, užsiima buitinių karšto vandens apskaitos prietaisų eksploatacija, t.y. montavimu, priežiūra, metrologine patikra, rodmenų kontrole. Šilumos tinklams priklauso 5 katilinės.

Buvo įdomu sužinoti, kokį kelią turi įveikti kuras, kad virstų į mūsų namus tiekiama šiluma. Visas procesas cirkuliuoja tarsi žmogaus organizmas. Kaip lydintis darbuotojas teigė, „Katilas – tai šilumos tinklų širdis, o visi vamzdžiai tarsi arterijos ir venos, kuriomis teka šiluma iki mūsų namų – pirštų galiukų“. Taip pat matėme sandėliuojamą biokurą, kuris virsta šiluma, katilą, valdymo centrą. Matėme įvairių bei sudėtingų mechanizmų. Vieni skirti smulkinti medieną, kiti deginti, treti kaupti kurą. Pasitaikė galimybė pamatyti degimo procesą. Gidas minėjo, kad daug įdomiau apsilankyti yra šildymo sezono metu, kai darbas yra pačiame įkarštyje.

Mus nustebimo, jog miškų, naudojamų biokurui, kirtimas nedaro daug žalos, kadangi miškai yra atsodinami. Atsinaujinimo ištekliai, kaip teigė ekskursijos vadovas, 30% didesni negu sunaudojimo, nepaisant to, kad užaugti medžiui reikia nuo 50 iki 100 metų. Valdymo centre sutikti darbuotojai mus paskatino būti stropius, mokytis, nes norint dirbti su įvairiais mechanizmais reikia išmanyti informacines technologijas, fiziką, chemiją, matematiką – ne tokie lengvi tie mokslai.

Apsilankymas Šilumos tinkluose mums buvo pirmas, bet jau galvojame nuvykti ten dar kartą, kai prasidės šildymo sezonas ir darbai bus pačiame įkarštyje.

Paieška

„Versmės“ garbė 2017

121.jpg

Vertimas

Video filmukai

Mūsų partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis